ŽEBŘÍČKY 2020 ...

NÁBOR DO ODDÍLU KANOISTIKY ŠUMPERK ...

Šumperskému oddílu kanoistiky se konec sezóny vydařil

Hanacky slalom 1Začalo to o víkendu 14. a 15.9.2019, kdy proběhlo MČR dorostu ve slalomu a sprintu v Českém Vrbném.

První den probíhal závod ve slalomu, nejúspěšnějšími závodníky se stali Daniel Urban spolu s Ivanou Kloboučkovou (KK Opava), kteří vybojovali zlatou medaili v kategorii C2X. Zazářil také kajakář Samuel Rouča, který si dojel ve velké konkurenci pro 2. místo.

Soutěžilo se také v hlídkách, naše tři postavená družstva zabodovala a stála na bedně. První místo získala hlídka ve složení Samuel Rouča, Michal a Daniel Urbanovi v kategorii 3xC1, v kategorii 3xK1 si pro stříbrnou medaili dojela hlídka Marek Brokeš a bratři Urbanovi, hlídka Samuel Rouča, Svatopluk Holínek a Jan Heřmanský vzali bronz.

Druhý den pokračoval závodem ve sprintu, kde singlkanoista Daniel Urban získal 3. místo v kategorii C1M.

Úspěch šumperského oddílu kanoistiky pokračoval poslední zářijový víkend v Olomouci na Hanáckých slalomech. Přivezli jsme si celkem 8 medailí. Pro zlaté medaile si za dorost starší dojeli singlíř Daniel Urban a kajakář Samuel Rouča. V obou disciplínách zabodovali za dorost mladší Michal Urban a za žáky starší Jan Heřmanský. Oba kluci brali stříbro na kajaku i na singlu. Naše nejmladší členka oddílu Barbora Ondráčková si v kategorii předžáků dopádlovala taktéž pro stříbrnou medaili. Za veterány starší naše barvy hájil kajakář Zbyněk Pultera, který vybojoval krásné 3. místo.

Poslední úspěch sezóny se odehrál první říjnový víkend v Roudnici nad Labem na závodech Olympijských nadějí. Na těchto závodech náš oddíl reprezentovali singlíři Urbanovi. První den byl pro ně opravdu velmi vydařený. V evropské konkurenci si Michal Urban dojel pro zlatou medaili v kategorii do 16 let a jeho bratr Daniel Urban se taktéž stal vítězem kategorie do 18 let. Druhý den se klukům nepodařilo své vítězství zopakovat, ale Michal Urban získal bronz a Daniel Urban skončil na 4. místě.

Velký úspěch, velká radost z výsledků a motivační povzbuzení pro všechny, kteří makají v šumperském oddílu kanoistiky.

Poděkování patří nejen našim úspěšným závodníkům, ale především jejich skvělým trenérům.